Deprem Çadırı

Tenteci

Deprem Çadırı

Türkiye’de dört mevsimin bir arada yaşandığı ve aktif fay hattı üzerinde olması sebebiyle sık sık doğal afetlerle karşı karşıya kalma riski taşıyoruz.

Bu gibi durumlarda, insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Afet Çadırları kullanılmaktadır. Afet Çadırları, izolasyonlu yapısı sayesinde kışın soğuktan ve yazın da sıcaktan koruma sağlar.

Portatif ve hafif yapısıyla kolayca kurulabilir ve düz bir arazi üzerine hızla kondurulabilir. Deprem Çadırları, alev yürümez mukavemetli yapıları sayesinde sentetik, PVC, polyester ve polietilen içerikli branda ve çadır sistemlerinin çelik profil iskelet üzerinde kaplanması ile meydana getirilir. İçeride kolon ya da kiriş bölmelerinin olmaması, rahat bir yerleşim imkanı sunar.

Oval ya da üçgen çatı tasarımı yağmur veya kar suyu birikintilerinin tavanda tutunmasını engeller ve iç bölmedeki hava sirkülasyonunu da alana eşit dağılmasına katkı sağlar.

Demonte edilebilir yapısı sayesinde dilenen alana taşınabilir ve ekonomik olarak bir barınma alanı oluşturulabilir. Afet Çadırlarının fiyatları büyüklüğü, metrekaresi, kullanılan malzemenin içeriği ve kalitesi, profil sistemlerinin cinsi ve miktarı gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Afet Çadırları sadece doğal afetlerde değil, savaş ve baskı sonucu ülkelerinden göç etmek zorunda kalan insanların da geçici süreliğine barınma ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır.

Ayrıca, besin depolama, sağlık, dinlenme ve eğitim amaçları için de çadır kent tabiriyle kullanılmaktadır.

Teklif almak için hemen arayın: +90 212 522 77 46

Bize Ulaşın
Gönder
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?